Pro přepravu zvířat je důležité mít správnou přepravku tak, aby se v ní zvířátko cítilo dobře a komfortně.

Přepravka by měla být dostatečně velká a pohodlná ale zároveň funkční tak, aby chránilo zvíře během přepravy. Pro psy, kočky a fretky doporučujeme přepravky Vari Kennel Ultra, které vynikají svou funkčností, výborným zpracováním a designem. O kvalitě vypovídá i nadstandardní pětiletá záruka. Bohužel, nelze je zapůjčit, ale na druhou stranu Vám zůstane pro příští přepravu jak letecky či autem a můžete je používat jako pelíšek.

Do přepravek dáváme nádobu na vodu se zásobníkem, abychom zamezili dehydrataci přepravovaného zvířete, stejně jako speciální absorpční výplň, která odvádí vlhkost a kapaliny. "Cestující" by měl mít dostatek času na to, aby si na přepravku zvyknul. Je dobré ho naučit do přepravky chodit bez strachu a úzkosti. Před samotnou přepravou doporučujeme také dát pesjkovi nebo kočičce do přepravky hračku, na kterou je zvyklé, deku případně část oblečení majitele tak, aby i během několika hodin přepravy cítilo přítomnost domova.

Pro ostatní zvířata vyrábíme přepravky na základě přepravovaného zvířete dle směrnic letecké přepravy tak, aby splňovala veškeré požadavky mezinárodní přepravy. A pro ty úplně největší zařídíme zapůjčení.

Velikost přepravky se dá odvodit od následujícího výpočtu:

délka přepravky (vnitřní rozměr)  = délka zvířete od čumáku ke kořenu ocasu A + 1/2 délky předních nohou C

šířka přepravky = minimálně 2 x šířka zvířete

výška přepravky (vnitřní rozměr) = minimálně výška zvířete B