Nenechávejte nic na poslední chvíli. Vyhnete se tak komplikacím a případné několikaměsíční karanténě v zemi určení nebo odložení Vašeho odletu do dané destinace.

Kontaktujte nás v předstihu. 4 - 6 týdnů je obvykle dostačující doba na vyřízení všech náležitostí. Mějte však na paměti, že do zemí s přísnou importní politikou jako Austrálie, Japonsko, Nový Zéland nebo malé ostrovní státy je potřeba začít zařizovat vše potřebné již 6 měsíců před plánovanou přepravou.

Psi, kočky a fretky

Do většiny zemí je vyžadováno očkování proti vzteklině starší 21 nebo 30 dnů, označení zvířete čipem a evropský pas zvířete v domácím chovu. Dovozní podmínky do některých zemí pro cestu z České Republiky nalezněte níže.

Pro mezinárodní přepravu zvířat je nutné mít přepravku schválenou leteckou společností. Přepravka musí být dostatečně velká a pohodlná pro přepravované zvíře tak, aby během přepravy mělo dostatek místa. Více informací naleznete v sekci Cestovní přepravky.

Doporučujeme vždy dát do přepravky hračku či předmět, na které je zvíře zvyklé a z kterého může cítit pach svého majitele. Také doporučujeme postupně seznámit Vašeho "člena rodiny" na přepravku. Snažte se ho naučit do přepravky chodit, případně ho v ní i krmit. Pokud si přepravku objednáte od nás, dostanete jí minimálně týden předem tak, aby si na ni pasažér mohl zvyknoutl.

Doporučujeme nekrmit zvíře v den přepravy. Lehká strava večer před přepravou a ranní procházka sníží riziko cestovní nevolnosti na minimum. Určitě nedoporučujeme jakékoli tišící prostředky které, vždy udělají více škody než užitku.

Zde naleznete základní informace o dovozních podmínkách do několika nejčastějších destinací. Pro ostatní země nás prosím kontaktujte.

koně

Přeprava koní je celkem komplikovanou akc,i která zabere několik týdnů příprav a plánování. Většina zemí vyžaduje, aby byl kůň před cestou nějakou dobu v karanténě a absolvoval potřebná vyšetření. V řadě případů je také nutné vyřídit dovozní povolení a ostatní formality, které budou přepravované zvíře doprovázet společně se zdravotní dokumentací. Celní odbavení se provádí přímo na letišti, případně na hranicích.

Jelikož do České republiky nelétají velká přepravní letadla, přepravuje se většina koní z velkých evropských dopravních uzlů jako je Frankfurt, Amsterdam nebo Luxemburg a ve většině případu přímými spoji, což minimalizuje stres přepravovaných zvířat. Samozřejmě je možné domluvit přímý let z České republiky najatým letadlem, ale to se z ekonomických důvodů vyplácí až při větším počtu přepravovaných zvířat.

Koně jsou přepravovány ve speciálních boxových stání a to většinou po třech. Prostor letadla, kde jsou přepravováni je plně klimatizován což přispívá k pohodlí "cestujících". Dle mezinárodních předpisů jsou zvířata během celé přepravy doprovázena ošetřovatelem, který dohlíží na jejich bezpečnost po celou dobu letu, nakládky a vykládky. Po přistání na koně čeká opět celní a veterinární kontrola a také dle země určení další karanténa.

Pro více informací nás prosím kontaktujte.

ostatní zvířata

Ať už se jedná o plazy, ryby, velké savce nebo ptáky, jsme připraveni Vám nabídnout potřebné informace stejně jako zajištění toho nejvýhodnějšího a nejbezpečnějšího způsobu přepravy stejně jako možnost vyřízení potřebných povolení a certifikátů.

Vysoce ohrožené druhy zapsané v úmluvě CITES v oddílu I. a II. přepravujeme jen pro Zoologické zahrady a instituce zapsané v seznamu VAZA. Vyjímkou je pak neobchodní přesun v rámci stěhování.

Určitě nás kontaktuje včas, abychom měli dostatek času vše zařídit.